دسته‌بندی نشده

3 خودرو ایرانی مورد پسند روس ها / قراردادهای صادراتی در نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو 2022

معاون وزیر صمت گفت: خودروهای تارا، دنا و شاهین مورد توجه روسیه قرار گرفته است. و به احتمال زیاد بخشی از حجم صادراتی خودروها مربوط به همین محصولات خواهد بود.

بعد از خیانت همسر چگونه رفتار کنم ؟روانشناس متخصص در زمینه خیانت

آن طور که منوچهر منطقی می گوید به احتمال زیاد بخشی از حجم صادراتی خودروها مربوط به همین محصولات خواهد بود.

این سخنان معاون صنایع حمل و نقل صمت در شرایطی گفت می شود که حدود 10 روز پیش دو خودروساز بزرگ کشور در نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو 2022 شرکت کردند. ایران خودرویی ها تارا را به مسکو بردند و سایپایی ها نیز با شاهین در روسیه حاضر بودند.

بر اساس اخبار رسیده استقبال خوبی از تارا و شاهین شد. در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی مسکو ایران خودرویی ها قراردادی برای معاون صادرات و اموربین الملل ابی های جاده مخصوص و شرکت روسی کلوچ آوتو برای صادرات 20 هزار دستگاه تارا به روسیه منعقد کردند.

بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین و تحریم اقتصاد روسیه توسط کشورهای غربی، صنعت خودروی روسها در لیست تحریم اروپایی ها قرار گرفت. این تحریم ها باعث شد تا برندهای بین المللی خودروساز بازار روسیه را ترک کنند. روسها نیز که بازار خودروی خود خالی می بینند به دنبال این هستند تا بازار خود را با محصولات تولیدی خودروسازانی که از تحریم ها تبعیت نمی کنند، پر کنند. محصولات تولیدی خودروسازان ایرانی یکی از گزینه های روسها برای پر کردن خلا خودروسازان بین المللی در بازار این کشور است. در این میان وجه مشترک تحریم صنعت خودرویی دو کشور سبب شده تا خودروسازان ایرانی و روسی بیش از پیش بهم نزدیک شوند و علاوه بر بازار برنامه های برای تولید مشترک نیز تدارک ببینند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا