اخبار

‌استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در طرح های توسعه ای ایران خودرو

مهدی خطیبی در بازدید از شرکت الکتریک خودرو شرق، با تاکید بر اجرای صحیح وظایف شرکت‌های گروه و پرهیز از موازی‌کاری گفت: شرکت‌های زیرمجموعه براساس شرح وظایف خود اقدام کنند، شرکتی که کار تحقیقاتی انجام می‌دهد وارد طراحی و تولید نشود و باید شرکت‌هایی که دارای زیرساخت برای هر حوزه هستند به صورت تخصصی در همان حوزه فعالیت کنند.

وی افزایش سرمایه شرکت‌ها برای توسعه در شرایط خاص را ضروری دانست و ادامه داد: شرکت‌هایی که دارای ظرفیت و توان تولید هستند باید مورد حمایت مالی قرار گیرند تا نقش خود را در زنجیره ارزش تولید در ایران خودرو به خوبی و با کیفیت ایفا کنند.

خطیبی به نتایج زیان‌بار عدم سرمایه‌ گذاری توسعه‌ای اشاره کرد و گفت: عدم سرمایه‌ گذاری لازم سبب ایجاد وابستگی به منابع خارجی خواهد شد و شرکت‌هایی مانند الکتریک خودرو شرق که قطعات خاص را تولید می‌کنند باید برای افزایش عمق ساخت داخل سرمایه گذاری لازم را انجام دهند.

وی در این بازدید با اشاره به ترکیب سنی جوان نیرو‌های انسانی در الکتریک خودرو شرق گفت: برای استفاده بهتر از نیروی انسانی توانا باید سرمایه گذاری لازم صورت گیرد و منابع انسانی در تمامی حوزه‌ها مورد توجه قرار گیرد تا شاهد توسعه باشیم.

خطیبی تصریح کرد: باید به نیروی انسانی خوب و به موقع توجه شود، زیرا رضایت کارکنان همواره سبب افزایش کیفیت محصول و افزایش بهره‌وری مجموعه می‌شود.

محمدرضا شبانی مدیرعامل الکتریک خودرو شرق نیز در این بازدید به معرفی این شرکت و ظرفیت‌های موجود توسعه و تولید در آن پرداخت.

وی ضمن قدردانی از توجه ویژه و حمایت‌های لازم و به موقع مدیرعامل ایران‌خودرو از این شرکت، گفت: در سایه حمایت‌های مناسب، این شرکت بیش از ۶۰ درصد از نیاز ایران خودرو به دسته سیم را تولید می‌کند.

شبانی ادامه داد: با طراحی و تولید محصولات جدید مانند ری‌را و پروژه TF ۲۱، زیرساخت‌های لازم برای تولید دسته سیم این محصولات در دستور کار قرار دارد.

شبانی با بیان این‌که سبد محصولات این شرکت متنوع و با توجه به نیاز ایران خودرو است، گفت: بورد‌های الکترونیکی BCM و ICN در این شرکت تولید می‌شود.
مدیرعامل الکتریک خودرو شرق با تاکید بر حضور نیرو‌های جوان و متخصص در این شرکت گفت: در چهار سایت زیرمجموعه شامل پژوهش، پویا، پیمان و پویش دو هزار و ۲۰۰ نفر مشغول کار هستند.

شبانی ادامه داد: در راستای مسوولیت اجتماعی ۱۰۰ نفر از ناشنوایان استخدام شده‌اند که با عشق و تعصب خاصی در این شرکت فعالیت می‌کنند.

وی به اجرای تاکیدات مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و توجه ویژه به کارکنان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح‌های متنوع مرتبط با کارکنان سبب افزایش رضایتمندی آنان شده است.

الکتریک خودرو شرق در چهار سایت تولیدی پژوهش، پویش، پویا و پیمان با دو هزار و ۲۰۰ نفر نیروی انسانی، تولید انواع دسته سیم محصولات ایران خودرو را برعهده دارد.

تولید بورد‌های الکترونیکی BCM و ICN نیز در این شرکت انجام می‌شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو همچنین از شرکت قطعات محوری خراسان بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات و دستاورد‌های این شرکت قرار گرفت.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/md18

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا