آمار

الحاق ۱۰۰ دستگاه واگن جدید به ناوگان حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی

قرارداد ساخت ۱۰۰ دستگاه واگن باری مسطح ۲۶ متری بین شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و یک شرکت سازنده داخلی واگن به امضاء مدیران عامل دو شرکت رسید.

در این مراسم که با حضور مدیران ارشد و اعضاء هیئت مدیره دو شرکت یاد شده برگزار شد، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه واگن‌های مسطح ۲۶ متری با قابلیت حمل دو دستگاه کانتینر ۴۰ فوتی برای نخستین بار وارد ناوگان ریلی شرکت حمل و نقل ترکیبی می‌شوند، تصریح کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بازو‌های اصلی و اجرایی کریدور شمال-جنوب با الحاق این واگن‌ها قادر خواهد بود ترانزیت تایم و قیمت حمل را تا نصف نیز کاهش دهد.

وی با اشاره به اینکه هزینه حمل و نقل ریلی بر مبنای واگن محاسبه می‌شود، ادامه داد: واگن‌های ۲۶ متری با قابلیت حمل دو دستگاه کانتینر هزینه حمل را به نصف کاهش می‌دهند و رضایت بیشتری را در هر دو عامل سرعت و قیمت برای مشتریان در پی خواهند داشت.

کاپیتان ابراهیمی زاده ارزش قرارداد منعقد شده با این تولید کننده داخلی را برای ساخت و خرید ۱۰۰ دستگاه واگن یاد شده ۳۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن شرکت حمل و نقل ترکیبی این گروه کمک به تولید داخلی را وظیفه ملی خود می‌داند و در راستای شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال تاکنون سفارش خرید ۲۰۰ دستگاه واگن باری را به تولید کنندگان داخلی ارائه داده است.

وی با تاکید بر اینکه ساخت ۱۰۰ دستگاه واگن یاد شده بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد، گفت: با توجه به استقبال بازار از کریدور شمال-جنوب، در صورت تامین اعتبار، واگن‌های بیشتری نیز به تولیدکنندگان داخلی سفارش خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مدت اجرای قراداد با واگن پارس اراک را ۱۰ ماه اعلام و خاطرنشان کرد: تولیدکننده داخلی قول داده است که بسیار زودتر از موعد تمام ۱۰۰ دستگاه واگن را به شرکت حمل و نقل ترکیبی تحویل دهد.

وی در پایان با اشاره به قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه واگن لبه بلند از دیگر تولیدکننده داخلی، اظهار کرد: پس از تحویل گیری ۱۰ دستگاه واگن لبه بلند از این تولید کننده داخلی طی آذرماه سال جاری، هم اکنون ۱۵ دستگاه دیگر نیز از سوی وی آماده تحویل شده است که به سرعت وارد چرخه شده و زیر بار خواهند رفت.

کاپیتان ابراهیمی زاده همچنین یادآور شد: با الحاق این ۲۰۰ دستگاه واگن به ناوگان ریلی حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران این شرکت به یکی از بزرگترین مالکان و شرکت‌های ریلی کشور بدل خواهد شد.

 


لینک کوتاه:   https://fesadsetiz.ir/9fia

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا