اخبار

تخصیص ۳۰۰ همت بودجه عمرانی در ۱۴۰۲/ابلاغ بخش اول بودجه ۱۴۰۳ تا یک هفته دیگر

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی ؛ داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت اجرای تعهدات دولت در بودجه سال 1402 گفت: هم در حوزه اعتبارات جاری و هم طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه ای شاهد تحقق بودجه بودیم. در برخی طرح‌ها تخصیص تا 110 درصد انجام شد. در برخی طرح‌های عمرانی مهم تا 300 درصد نیز نحصیص دادیم تا این موارد به اتمام برسد.

وی تاکید کرد: تلاش کردیم تا از ابزارهای مختلف تامین مالی استفاده کنیم. مجموعه منابعی مانند صندوق توسعه ملی، اوراق و درآمد اختصاصی دستگاه‌ها برای تامین منابع لازم به ما کمک کرد. در طر‌های تملک دارایی سرمایه ای بالغ بر 300 همت تخصیص دادیم. در حوزه هزینه‌های جاری نیز به طور میانگین حدود 90 درصد تخصیص داشتیم اما در هزینه‌های پرسنلی 98 درصد تخصیص‌ها انجام شد.

ابلاغ بخش اول لایحه بودجه 1403 تا یک هفته دیگر

منظور در خصوص آخرین وضعیت بودجه سال آینده نیز گفت: بخش اول بودجه 1403 تقریبا در حال نهایی شدن در مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان است و فکر می‌کنیم تا یک هفته آینده این بخش تمام و ابلاغ شود. در بخش دوم هم دولت آماده است و منتظر هستیم تا پس از اتمام بخش اول، بخش دوم را به مجلس ارائه کنیم.

 

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/u0uy

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا