اقتصاد بین الملل

تعطیلی نصف ظرفیت پالایش نفت فرانسه به‌ دنبال اعتصاب کارگران

اعتصاب در چندین پالایشگاه در سراسر فرانسه نیمی از ظرفیت پالایشگاهی این کشور را تعطیل کرده است. کارگران این پالایشگاه‌ ها به‌ خاطر مسئله دستمزدهای خود اعتصاب کرده‌ اند.

طبق اطلاعیه کنفدراسیون سراسری کارگران فرانسه CGT که مهم‌ ترین اتحادیه کارگری این کشور است، سه پالایشگاه شرکت توتال انرژی و یک سایت ذخیره‌ سازی، هیچ سوختی در روز سه‌شنبه ارسال نکرده‌اند.

نماینده این اتحادیه گفت پالایشگاه گانفرویل با ظرفیت 240 هزار بشکه در روز، پالایشگاه فیزین با ظرفیت 119 هزار بشکه در روز و پالایشگاه زیستی لامد و همچنین سایت ذخیره‌سازی کات‌دی‌اپال در حال حاضر هیچ سوختی تحویل نمی‌دهند.

انتظار می‌رود این اعتصاب تا 29 سپتامبر ادامه داشته باشد.

اعتصاب در این پالایشگاه‌ ها به‌علاوه اعتصاب در پالایشگاه‌های شرکت اکسون موبیل حدود نیمی از ظرفیت پالایشگاهی فرانسه را در حال حاضر تعطیل کرده‌است.

فرانسه از نظر ظرفیت پالایش نفت خام با بیش‌از 1.4 میلیون بشکه در روز، پس‌از آلمان، ایتالیا و اسپانیا در رتبه چهارم در اروپا قرار دارد.

اختلال در فعالیت پالایشگاهی در فرانسه در بحبوحه‌ شدت گرفتن بحران انرژی در اروپا اتفاق افتاده‌است. اروپا تلاش می‌کند قبل‌از اجرایی شدن تحریم نفتی روسیه از اوایل دسامبر، منابع دیگری برای واردات نفت خام بیابد.

اروپا درحال‌حاضر بیش‌از 1 میلیون بشکه در روز نفت خام از روسیه وارد می‌کند و تلاش دارد ذخایر خود را قبل‌از اجرایی شدن تحریم‌ها پر کند.

طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، بازار جهانی نفت باید آماده‌ از دست دادن 2.4 میلیون بشکه در روز پس‌از اجرایی شدن تحریم نفتی اتحادیه اروپا باشد. 1 میلیون بشکه در روز محصولات نفتی و 1.4 میلیون بشکه نفت خام باید مقاصد جدیدی برای خود بیابند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا