اخبار

تغییر مسیر کشتی‌ها از دریای سرخ قیمت نفت را افزایش داد

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی به نقل از رویترز، حمله آمریکا و انگلیس به یمن، تغییر مسیر کشتی‌ها از دریای سرخ قیمت نفت را افزایش داد

 به این ترتیب، هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 88 سنت افزایش 78.29 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 66 سنت افزایش 72.68 دلار معامله شد.

طی روز جمعه قیمت نفت تا 80 دلار هم بالا رفت که بالاترین رقم تا این زمان از سال جدید به شمار می‌رود. نفت خام آمریکا هم به بالاترین رقم 2024 برابر با 75.25 دلار رسیده بود.

به دنبال این تغییر مسیر، به نظر می‌رسد عرضه نفت تحت تاثیر قرار نگرفته است که مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شده است اما در عین حال تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند اگر درگیری‌ها به مناطق دیگر کشیده شود، واکنش‌های شدیدتری در بازار دیده شود.

بامداد دیروز آمریکا و انگلیس در پاسخ به عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ علیه کشتی‌های اسرائیلی و نیروهای آمریکایی، بیش از ۱۲ نقطه در یمن را با هواپیما، کشتی و زیردریایی مورد هدف قرار دادند. براساس ادعای مقامات آمریکایی سایت‌های آموزشی، پایگاه‌های هوایی و تأسیسات نگهداری پهپاد متعلق به انصارالله یمن، اهداف این حمله بوده‌اند.

15 درصد حمل‌و نقل دریایی جهان از طریق دریای سرخ انجام می‌شود و تغییر مسیر و عدم عبور از این مسیر هزینه‌های کشتیرانی و زمان آن را افزایش داده است.

نیروهای مسلح یمن اعلام کرده بودند تا زمانی که به غزه غذا و دارو نرسد، هیچ کشتی اسرائیلی در دریای سرخ امنیت ندارد اما مسیر برای سایر کشتی‌ها کاملا امن است، اما آمریکا و انگلیس تلاش کردند تا کشورهای دیگر را برای امنیتی و نظامی کردند دریای سرخ همراه کنند که با شکست این به اصلاح ائتلاف، خود دست به حمل زدند.

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/d8ye

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا