سیستان و بلوچستان

ماجرای دیروز و امروز خاش/جمهوری اسلامی گاز داد؛ اغتشا‌ش گر گاز گرفت

خاش یکی از شهرستان‌ های استان پهناور سیستان‌وبلوچستان است که همطونان ما در این شهرستانِ واقع شده در جنوب شرقی ایران اسلامی، اغلب از قوم پرافتخار بلوچ هستند. بلوچ‌های ایرانی ساکن در شهرستان خاش، در پی کم‌کاری‌های صورت گرفته در دولت‌های قبلی از یک سو و مشکلات اجرای پروژه‌های گازرسانی در استان پهناور سیستان‌وبلوچستان از سوی دیگر، همواره در انتظار رسیدن خط لوله سراسری گاز به این شهرستان بوده‌اند.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم، در ادامه تلاش‌ها و پروژه‌های اجرا شده در دولت‌های قبلی، تکمیل طرح‌های گازرسانی در این استان در اولویت قرار گرفت و در این زمینه حتی از ظرفیت دیگر استان‌ها نیز به عنوان استان معین، برای تکمیل این پروژه‌ها بهره‌گرفته شد و حاصل کار شبانه‌روزی در یک‌سال اخیر، رسیدن گاز به شهرستان خاش در روز گذشته (12 آبان‌ماه) بود.

مراسمی که با حضور مسئولان ارشد کشوری و همچنین مسئولان استانی و محلی و بزرگان و معتمدین مردم در روز گذشته برگزار شد، نشان از این وحدت رویه در شهرستان، استان و پایتخت برای جبران کاستی‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن داشت.ماجرای دیروز و امروز خاش

ماجرای دیروز و امروز خاشماجرای دیروز و امروز خاش

در حالی که شهرستان خاش دیروز پس از سالها انتظار، شاهد رسیدن گاز، این سوخت پاک و سرمایه ملی برای توسعه بود و مسئولان محلی شادمان از آینده پرامید توسعه در این شهرستان هستند، تعدادی از اغتشاش‌گران بدون توجه به این دستاورد بزرگ و بدون آنکه هدفی جز تخریب داشته باشند، تحت تأثیر فراخوان‌های معاندین و بدخواهان مردم، به فرمانداری خاش حمله کرده و ضمن آسیب زدن به اموال عمومی، از آتش زدن خودروهای مردم نیز ابایی نکردند.

زمانی‌که این دو رخداد در شهرستان خاش را در یک قاب نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در حالی که مسئولان به فکر رفاه امروز و توسعه آینده شهرستان خاش، با تسریع در تخصیص بودجه و کار عملیاتی، سوخت گاز را به شهرستان خاش رساندند، در مقابل، برخی اغتشاش گران درحال آسیب‌زدن به اموال مردم این شهرستان هستند. از اینرو، خادم و خائن به مردم خاش، کاملا مشغولند، یکی گاز را به این مردم می‌رساند تا رفاه امروز و توسعه فردای آنها را تضمین کند، و دیگری اموال این مردم را می‌سوزاند و فضای زندگی روزانه آنها را به‌آشوب می‌کشد.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/6utp

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا