اقتصاد بین الملل

«نه»اتریش به تحریم های گازی اروپا علیه روسیه

اتریش با نپذیرفتن ممنوعیت واردات از روسیه اعلام کرد:‌اتحادیه اروپا باید در زمینه بسته های ممنوعیت وارداتی از روسیه نگاه بهتری داشته باشد.

وزیر امور خارجه اتریش با بیان اینکه منع واردات از روسیه یک بیان کلی است و باید در این زمینه شفاف سازی شود، گفت:  اتریش به ممنوعیت واردات گاز از روسیه «نه» می گوید.

الکساندر شولنبرگ اعلام کرد:‌ در گذشته هم گفته ام که ما باید در زمینه سخت کردن تحریم ها اما به روش مناسب خود بحث و گفت وگو کنیم و البته این گفت و گو ها  باید در پشت درهای بسته باشد. ما با 6 بسته تحریمی علیه روسیه موافقت کرده ایم و اکنون می توانیم یک گریزی در باره این تحریم ها داشته باشیم و در زمینه ممنوعیت واردات انرژی از روسیه پاسخ این کشور «نه» است.

بر اساس این گزارش وابستگی اتریش به گاز و انرژی روسیه بسیار بالاست به طوری که حدود 80 درصد تنها به گاز روسیه وابسته است و همین مسئله باعث شده که این کشور با محدودیت های وارداتی اروپا برای گاز روسیه مخالفت کند.

فدراسیون صنعت اتریش پیش از این هشدار داده بود که معلق کردن واردات گاز از روسیه می تواند باعث تهدید 300 هزار شغل در این کشور و نیز در معرض خطر قرار گرفته رفاه این کشور باشد.

رئیس جمهور این کشور اعلام کرده بود که تقریبا تمام صنعت این کشور به انرژی آبی(گاز) وابسته است.

وی در ماه می میلادی بیان کرده بود که بیشتر در این باره که اتحادیه اروپا در واردات گاز از روسیه ممنوعیت ایجاد کند احساس خطر می کند.

بر اساس این گزارش در ماه مارس میلادی، اروپا طرحی را برای کاهش وابستگی به گاز روسیه به دوسوم قبل تا پایان سال اتخاذ کرد و این جزوی از طرحی است که اروپا می خواهد تا پایان سال 2023 کاملا از وابستگی به گاز روسیه نجات پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا