مبارزه با فسادنامه نگاری قرارگاه

واکنش قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی و ۱۱۰ تشکل دانشجویی به اظهارات گستاخانه رئیس جمهور کره جنوبی

قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به همراه ۱۱۰ تشکل مردمی و دانشجویی نسبت به اظهارات گستاخانه رئیس جمهور کره جنوبی واکنش نشان دادند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

حضرت آیت الله رئیسی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با احترام، همانگونه که مستحضرید در روز‌های گذشته شاهد آن بودیم که رئیس جمهور کره جنوبی در اظهاراتی گستاخانه اقدام به نفرت پراکنی علیه کشور عزیزمان ایران نمود و حتی در عملی وقیحانه سفیر ایران در سئول به وزارت خارجه احضار گردید. از این روی لازم است تا مجموعه‌ای از اقدامات از جمله پاسخ اقتصادی به این اتفاقات داده شود.

در همین راستا لازم به یادآوری است که طی تمهیدات و تدابیری که پیش از این اتخاذ شده بود مقرر گردید ورود هرگونه لوازم خانگی کره‌ای از نشان‌های تجاری سامسونگ و ال‌جی به کشور ممنوع گردد، اما متاسفانه با نگاهی به سطح عرضه کماکان شاهد وفور حضور این محصولات در بازار هستیم که نشان دهنده غفلت جدی در این حوزه است.

این در حالی است که بنا به «قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز» و راه‌اندازی برخی سامانه‌های این حوزه امکان تمیز کالای قاچاق از کالای قانونی در زنجیره تامین برای برخی از گروه‌های کالایی فراهم گردید و بر متولیان امر لازم بود تا با فروش این اقلام در سطح عرضه برخورد نمایند که متاسفانه این مهم با گذشت چند سال تاکنون محقق نگردیده است (هر چند که با توجه به ممنوعیت اعمال شده این دو نشان تجاری مشمول کالای محرز قاچاق می‌گردند و هیچ کالای قانونی از آن‌ها در زنجیره تامین وجود ندارد)؛ لذا با توجه به موارد اشاره شده از حضرتعالی تقاضا می‌گردد دستور فرمایید تا دستگاه‌های ذی‌ربط ضمن عمل به مر قانون و جبران قصور گذشته، در اسرع وقت با هرگونه عرضه لوازم خانگی با نشان‌های تجاری یاد شده برخورد نموده تا کشور کره جنوبی به صورت عملی پاسخ این گستاخی را دریافت نماید و منافع آنان از بازار کشورمان قطع گردد.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/jh7a

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا