اقتصاد بین الملل

چند برابر شدن کسری بودجه آلمان

به نقل از راشاتودی، دفتر آمار فدرال آلمان اعلام کرد که کسری بودجه این کشور در نیمه نخست سال جاری به 42.1 میلیارد یورو معادل 45.4 میلیارد دلار رسیده است.

دلیل افزایش کسری بودجه دولت آلمان تلاش‌ها برای کنترل تورم و قیمت حامل‌های انرژی در این کشور بوده است.

آمارهای اولیه نشان می‌دهد که کسری بودجه دولت آلمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر شده و 37 میلیارد یورو بیشتر شده است.

افزایش بهره‌وری انرژی

دفتر آمار فدرال آلمان می‌گوید: در این بازه زمانی دولت این کشور 917 میلیارد دلار درآمد و 959 میلیارد دلار هزینه داشته است که میزان هزینه‌های این کشور 7.7 درصد افزایش داشته است.

اصلاح ساختمان‌های دولتی در راستای افزایش بهره‌وری انرژی در آنها نیز یکی دیگر از دلایل افزایش هزینه‌های دولت این کشور بوده است. با وجود آنکه این کشور بزرگ‌ترین اقتصاد اتحادیه اروپا به‌شمار می‌رود، اما همچنان با مشکل افزایش تورم و بالا بودن قیمت حامل‌های انرژی روبه‌رو است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که حداقل تا سال 2027 قیمت انرژی در آلمان بالا خواهد ماند.

افزایش قیمت حامل‌های انرژی در آلمان

از آنجا که آلمان وابستگی شدیدی به واردات گاز از روسیه داشت، از جمله کشورهایی بود که در مسیر تحریم گازی روسیه بیشترین آسیب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دید و همین مسئله به افزایش قیمت حامل‌های انرژی در این کشور منجر و موجب بالا رفتن قیمت‌ها در دیگر بخش‌های اقتصادی آلمان شد.

 

 

 

لینک کوتاه:                https://fesadsetiz.ir/bmya

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا