اقتصاد بین الملل

کاهش قدرت خرید مردم آمریکا به خاطر تورم

به نقل از بلومبرگ، تضعیف بازار اشتغال آمریکا باعث شده تا تعداد مردمی که در این کشور قدرت خریدشان کمتر شده، طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته افزایش یابد. طی ماه گذشته میزان خانوارهای آمریکایی که کاهش قدرت خرید را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه کرده‌اند، از 10.7 درصد در ماه آگوست به 11.8 درصد افزایش پیدا کرده است.

موسسه مورنینگ کانسالت، می‌گوید: مردمی که در غرب آمریکا زندگی می‌کنند، بیشتر با کاهش قدرت خرید روبرو بودند و 20 درصد افراد شرکت‌کننده در یک نظرسنجی که درآمد سالانه آنها 100 هزار دلار یا بیشتر بوده، اعلام کردند که انتظار دارند طی هفته‌های آینده درآمدشان کاهش یابد و قدرت خریدشان کمتر شود.

نتایج نظرسنجی مذکور همچنین نشان می‌دهد که شاهدکاهش فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا هستیم. از طرف دیگر طی سال گذشته درآمد خانوارهای آمریکایی با احتساب اثر تورمی به کمترین میزان در 12 سال گذشته رسید؛ از طرفی هزینه‌های زندگی در این کشور نیز افزایش چشمگیری داشته است. شیوع ویروس کرونا که موجب شد نرخ تورم در آمریکا به بالاترین میزان در 40 سال گذشته برسد، موجب شده تا فقر کودکان در آمریکا دو برابر شود و قدرت خرید مردم آمریکایی هم کاهش یابد.

 

 

 

 

 

لینک کوتاه:                      https://fesadsetiz.ir/adtg

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا