آمارویژه

جزئیات تراز تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در بهار 1401 + جدول

داده های اعلام شده از سوی گمرک ایران نشان دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی مجموع صادرات ایران به « فدراسیون روسیه»، «ارمنستان»، «قزاقستان»، « قرقیزستان» و «بلاروس» برابر با 233 میلیون دلار به حجم 681 هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 11 درصدی به لحاظ ارزش و رشد 4 درصدی به لحاظ وزن داشته است.

دادهای اعلام شده نشان دهنده آن است که بیشترین صادرات ایران در میان اعضاء اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مدت زمان مورد بررسی به فدراسیون روسیه اختصاص داشته است. ارزش صادرات به این کشور 115 میلیون دلار بوده و به لحاظ وزنی هم صادرات از این کشور 303 هزار تن بوده است.  با توجه به داده های اعلام شده می توان گفت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل صادرات به این کشور به لحاظ ارزشی رشد 23 درصدی و به لحاظ وزنی رشد 14 درصدی داشته و تراز تجاری با این کشور هم منفی 279 درصد بوده است.

از سوی دیگر با توجه به آمار اعلام شده در مدت زمان مورد بررسی صادرات به ارمنستان در این زمان به لحاظ ارزش رشد 73 درصدی داشته و به لحاظ وزنی هم برای این بخش رشد 197 درصدی ثبت شده است که 18 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ ارزش داشته است و به لحاظ وزن هم افتی 6 درصدی را ثبت کرده است. اما روند واردات به این کشور دربازه زمانی مورد بررسی به لحاظ ارزشی 2 میلیون دلار بوده و به لحاظ وزنی هم واردات از این کشور  هزارتن بوده است. با این شرایط تزار تجاری کشور 71 درصد بوده است.

تراز تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا 1401

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا